Cukr krystal 15 kg

Kód: CU800261
Vyrobeno v ČR
Značka: TTD Tereos
450 Kč / ks
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
19.4.2024

Plně rafinovaný potravinářský cukr bílý. Vyrobeno v ČR. TTD Tereos.

Vhodný i k zakrmování včel.

Náhradní obrázek

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Cukr krystal je sypká směs lesklých malých krystalů bílé barvy, sladké chuti a charakteristické vůně. Je přírodním sladidlem. Jedná se o sacharózu vyráběnou z cukrové řepy. (Cukr krystal je hrubší než cukr krupice) dodává se baleních: 15 kg – balení široce využívané v potravinářském a krmivářském průmyslu, vhodné pro včelaře a pod.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Cukr krystal
Hmotnost: 15 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Tereos TTD výrobce cukru v české republice. Vytváříme svět, který chutná sladce. Výrobky v prvotřídní kvalitě. Vyrábí cukr, alkohol a etanol v nejlepší možné kvalitě s více než 190letou historií. Cukrovar Dobrovice a cukrovar České Meziříčí. V kampani 2022 oba cukrovary zpracovaly dohromady bezmála 3 miliony tun cukrové řepy, kterou dodalo 600 pěstitelů z plochy přesahující 38 tisíc hektarů. Cukr vyrábíme nepřetržitě již více než 190 let a od sametové revoluce jsme ho vyrobili už více než 6,5 milionu tun. Ročně dodáme zákazníkům až 370 tisíc tun cukru v podobě krystalu, krupice, moučky nebo kostek.

V kampani (po sklizni cukrové řapy na podzim 2022) Bylo vyrobeno 346 tisíc tun bílého krystalického cukru, což je zhruba na úrovni loňské výroby. Jen pro zajímavost, toto číslo by stačilo k pokrytí spotřeby cukru v České republice. Vedle toho bylo vyrobeno 76 tisíc tun pelet, což je 25% pokles oproti předešlému roku, způsobený především optimalizací výrobního schématu v důsledku vysokých nákladů na energie.

Celkově bylo v České republice v sedmi cukrovarech vyrobeno 580 tisíc tun cukru, což z ní dělá 5. největšího výrobce cukru v Evropské unii. Česko je čistým exportérem této komodity, jako jedné z mála v potravinářském a zemědělském sektoru.