O nás

"Společnost REMA CB s.r.o. založil v roce 1998 můj otec Ing. Milan Renner. V začátcích podnikání využil svých zkušeností z oblasti obchodu a ekonomie v zemědělství a chovatelství z dob ZZN - Zemědělského zásobování a nákupu v Českých Budějovicích. Založil menší firmu a otevřel první zemědělské prodejny se sídlem v ČB. Příležitost tehdy viděl v nabídce drobných chovatelů a pěstitelů, kteří neměli vazby na zobchodování svých přebytků. Pomohl jim s poptávkou potřeb pro další chov a pěstitelství začínajících drobných zemědělců. Krátce poté jsem nastoupil do firmy a postupně vykoupil podíly ostatních společníků. Od konce roku 2011 firmu samostatně vedu s kolektivem zaměstnanců." - Milan Renner mladší

Potřebujete poradit?

+420 387 425 666(volejte Po - Pá: 7:30 - 16:30)

1998 - 2009

Naše začátky ve třech kamenných prodejnách

V letech 1998 – 2000 jsme provozovali celkem tři obchody v Českých Budějovicích a Českém Krumlově. Obchodovali jsme se zemědělskými přebytky, krmnými směsi a chovatelskými potřebami pro malou hospodářskou zvěř. Po roce 2000 jsme strategicky zacílili na širší zákaznické spektrum, rozšířili sortiment na 2 500 položek a změnili místo jedné z prodejen v rámci Českých Budějovic. Postupně nám narůstal obrat a tím i skladové požadavky. Lidé více chovali poštovní holuby, stále snáškovou drůbež a výkrmové králíky. Rozšiřoval se počet zákazníků krmících své psy granulemi.

Roky 1998 až 2009
Roky 1998 až 2009

2010 - 2019

Reorganizujeme sortiment a rozjíždíme e-shop

V období od roku 2010 jsme pocítili tlak řetězců a reagovali na nové požadavky klientů a novou dobu. Reorganizovali jsme sortiment, přestali nabízet nevýznamné položky a začali se specializovat na chovatele domácích mazlíčků. Rozšířili jsme nabídku kvalitní výživy a kompletního krmiva pro malé hlodavce, exoty, psy, kočky a zejména pro koně. Sortiment jsme rozšířili na 8 000 produktů.

Od roku 2014 přidáním nabízených produktů přes e-shop se nám podařilo oslovit další zákazníky prostřednictvím internetu jak na lokální úrovni, tak i celorepublikové. Sortiment krmiv a chovatelských potřeb přerostl 12 000 produktů. Přidal se boom chovu lososovitých ryb, okrasných ryb v zahradních jezírcích a požadavek jejich kvalitního výkrmu. Zejména, díky pestré nabídce, se nejprodávanějším sortimentem staly vnadící směsi pro sportovní a rekreační rybolov. Rozšířila se klientela chovatelů koní a teraristika. Díky nabídce na e-shopu došlo k nárůstu nových zákazníků, firem a farem i paletovým odběrům soli a solných minerálních produktů pro zvěř.

2020 - 2023

Covidové období nás ještě více posílo

S příchodem nešťastné covidové doby firma udržela tempo prodejů, ještě více se specializovala na krmivo pro domácí zvířata a opět přizpůsobila sortiment. Prodejny krmiv byly vládou ponechány v provozním stavu, přesto úplným zastavením fluktuace prodeje zásadně propadly. Tato doba nás zrychleně donutila ke změnám. Od doku 2020 došlo k plné automatizaci procesů, velmi jsme zainvestovali a změnili platformu internetového obchodu na profesionálně vedenou.

Zrychlili jsme dobu odeslání na řádově hodiny v pracovních dnech a díky tlaku přepravců donuceni k profesionálnímu balení produktů pouze do kvalitních krabic, tak aby nedocházelo k poškození během přepravy. Znatelně jsme rozšířili nabídku na dnes nabízených 23 000 produktů. Zejména krmiv pro psy, kočky a pro koně a zdvojnásobili nabídku vnadících směsí pro sportovní a rekreační rybolov. Díky týmu externích spolupracovníků zviditelnili brand a zejména široké spektrum našeho sortimentu. Realizovali jsme zvýšení obratu o 2,5 násobek od roku 2020.

Bohužel s příchodem energetické krize, kterou jsme my, ale zejména naši zákazníci znatelně pocítili, přišlo ochlazení poptávky. Zejména od konce roku 2022, hrozivou trvající inflací a spirálou zdražování reálně o 35% za 18 měsíců došlo ze strany nakupujících k přehodnocení výběru produktů. Navíc mnoho zboží přestávalo být dostupných a to i z Anglie. Výrobci momentálně snižují váhy balení a i přes celkové snížení ceny za jednotku, zvířata svou hmotu krmiva a výživy dostat musí. Zároveň ale díky tomu opět narostl požadavek na domácí chov snáškové drůbeže a tím i chovatelských potřeb a krmiv v tomto segmentu.

Roky 1998 až 2009 Roky 1998 až 2009
Výhody nákupu u nás

Proč u nás nakupovat?

Bezplatné poradenství
Rádi Vám poradíme s výběrem krmiv. V našem týmu máme odborníka na koňskou výživu, na domácí chov a dalšího specialistu na rybolov.

Přes 23 000 položek v nabídce
Zboží máme z části přímo skladem v Českých Budějovicích a v Brně, můžeme tak zboží rychle odeslat v pracovní dny obvykle do 24 hodin.

Jsme firma s více jak 25 letou praxí v oboru
Na trhu jsme od roku 1996 a máme za sebou bohatou historii, během které jsme nasbírali cenné know-how.

Nabízíme i paletový prodej
Zaměřujeme se i na prodej zboží ve větším objemu - vybrané produkty vám doručíme i ve formě paletového prodeje na EUR i nevratných paletách.

Spolupracujeme s výrobci
Máme vlastní síť prověřených dodavatelů, kteří nás zásobují zbožím od výrobců v ČR a zahraničí. Dbáme na čerstvost, čisté originální balení a slušnou dobu pro spotřebu do expirace produktů.

Certifikáty, registrace

EKONOM certifikát
Osvědčení o odborné způsobilosti
Osvědčení o odborné způsobilosti pro léčivé přípravky
Rozhodnutí UKZUZ