Carbon Ball s Aktivním uhlím doplněk výživy gastro pro psy dárkové balení 500 g

Kód: CB500_KH
Novinka -5 % kód Fit5
Značka: Krmiva Hulín
330 Kč / ks
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
25.6.2024

Doplněk stravy pro rychlé a praktické použití, s obsahem 2 g Aktivního uhlí, které má vysokou účinností při tlumení chronických i akutních gasto problémů psů - plynatosti, kvasných či hnilobných procesů. Výrobek je v podobě koule o průměru 35 mm. Aktivní látkou je speciálně pálené, bioaktivní, dřevěné uhlí nejvyšší kvality, bez jakýchkoliv vedlejších přísad, s obsahem uhlíku přes 90 % a aktivní povrchovou plochou nad 360 m2 / g! Díky tomu černé uhlí velmi rychle na sebe váže ve střevech přebytečnou tekutinu nebo toxic. látky. Základem Carbon koule je naše měkké krmivo, které má jen snížený obsah tuku a větší poměr vysoce stravitelných hydrolyzovaných rybích i játrových proteinů. Díky vyšší úrovni stravitelnosti nezatěžuje směs tolik trávicí orgány psa. Bez konzervace, barviv a posilovačů chuti. Krmivářská kvalita.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rychlá a účinná pomoc při zažívacích potížích zvířat

Jedinečný výrobek na českém trhu

  • Složení směsi: Hovězí a vepřová masová moučka, Celozrnná rýžová mouka, Pohanková mouka, rybí moučka ze sladkovodních ryb, pivovarské kvasnice, mikrobiální protein, pšeničné klíčky, sušená vejce, konopná moučka, moučka z vaječných skořápek, játrový hydrolyzovaný protein, rybí hydrolyzovaný protein, jablečná dřeň, Aktivní biouhlí Biochar.

Obsahuje:  Protein - 28 %, Tuk - 12 %, Vláknina - 2,8 %, Popel - 9 %, Vlhkost - 15 %, Aktivní uhlí - 7 %.

Obsah účinných látek v jedné kouli / 30 g:   Aktivní černé uhlí - 2 g 

  • Charakteristika:  Náš výrobek Carbon Ball je účelovým doplňkem výživy pro psy s obsahem aktivního černého uhlí, které má vysokou účinnost při tlumení chronických i akutních průjmů, plynatosti, kvasných procesů ve střevech i u lehkých otrav. Účinná látka v Carbon kouli je Biochar, což je název pro mleté, dřevěné, aktivní černé uhlí, nebo-li také Biouhel, dříve lidově nazývané živočišné uhlí, protože se vyrábělo z kostí zvířat. Zrnitost - frakce použitého uhlí do směsi je velmi jemná a to 0,1-1 mm. Jedna koule o průměru 35 mm a hmotnosti 30 g obsahuje min. 2 g aktivního uhlí. To je dostačující dávka, která umožní ihned potačit a posléze zastavit vodnatou stolici nebo velmi rychle eliminovat toxiny v žaludku a střevech. Podrobné info o Biouhlí se dočtete Zde.       
  • Použití a dávkování:   

Carbon Ball jsme vyvinuli za účelem rychlé a snadné aplikace aktivního uhlí psovi především při nenadálých střevních potížích hlavně mimo domov, jako jsou delší procházky a výlety, dovolená, cestování, závody, výstavy, návštěvy, hlídaní, aj. Uhlíková koule má pro psa vysokou chutnost a sežere ji dle našich zkušeností i při střevních potížích. U menších plemen doporučuji kouli rozmáčknout a podávat po kouskách.   

Jak dávkovat Carbon Ball - základ:  1 koule / 15 kg hmotnosti psa / 2-3x denně.  U mini plemen vážících cca do 6 kg:  Polovinu koule / 2-3x denně. U velkých psů nad 50 kg / 3-5 koulí naráz / 2-3x denně - dle velikosti psa.

Pokud uvedená množství nepomáhají:  Zvyšte dávkování až na cca dvojnásobek: 2 ks koulí 20 kg hmotnosti psa / 2-3x denně. U velkých plemen nad 50 kg:  5-6 koulí 2-3x denně - dle velikosti psa, koule mohou být i součástí krmné dávky. 

Uhlíkové koule dejte psovi ihned, jakmile zjistíte zdravotní problémy - průjem nebo řídší stolici, zvracení nebo podezření na otravu - např. při požití nebezpečné látky. Možno také podávat preventivně při předpokládaném stresu - návštěva veterináře, závody, soutěže, výstavy, aj. 

Vysoké dávky aktivního uhlí nepodávejte dlouhodobě, jen po tu dobu než se potlačí daný problém. Pak snižte dávkování na základní míru. U chronických problémů lze podávat dlouhodobě v polovičním základním dávkování nebo jen tolik, kolik prokazatelně pomáhá - musí se odzkoušet, začít na 1/3 a pak případně dávku zvýšit. 

Při průjmu nepodávejte ihned po aplikaci Carbon koule psovi vodu. Více vody sníží adsorpční schopnost uhlí ve střevech.

Při podezření na otravu - pozření toxické látky, naopak zkuste dostat do psa, po požití aktivního uhlí, více vody ( přiměřeně ), aby se látka v žaludku naředila a navázala na biouhlí. Vyhledejte co nejdříve pomoc veterináře. 

Po dobu trvání průjmů - i při aplikaci černého uhlí, je třeba dodržovat i určitou dietu. Nekrmit psa vysokotučným krmivem nebo tučným masem. Nahradit cca 20% krmiva zeleninovou směsí s rýží - netukovat ji. Rozdělit denní dávku alespoň na 3 díly a krmit 3x denně. Pozor také na to, zda nemá pes častý nebo trvalý průjem i díky získané potravní alergii, která se může projevit i v pozdějším věku. Nejčastěji jde o drůbeží protein /maso a lepek / obilná bílkovina. Případně i na přemíru konzervantů a posilovačů chuti v některých méně kvalitních, levných krmivech či konzervách. 

Je nutno vědět! Pokud pes užívá léky nebo probiotika, je třeba mít na mysli, že Biouhel nerozlišuje špatné a dobré látky v těle, ale váže na sebe úplně vše co se ve střevech vyskytuje, tzn. i veškeré léčivo, probiotika, či přidané vitamíny a minerály. Proto je v těchto případech nutná konzultace s veterinářem, aby určil, s jakým časovým odstupem po aplikaci léčiv je možné podat psovi Carbon Ball, aby nedocházelo k jejich vazbě na Biouhlí a tím i k jejich vyplavování z těla ven. Aktivní uhlí Biochar však nenarušuje přirozenou mikroflóru a mikrofaunu zažívacího ústrojí, která je pevně uchycena na stěnách střev. Naopak odvodem např. toxinů, přebytečné vody a volných cizorodých bakterií upravuje prostředí střev na optimální.

Dodávané balení: 

500 g / cca 16-17 ks koulí - v kartonové krabičce

  1 kg / cca 33-34 ks koulí - v zip sáčku

  4 kg / cca 132-134 ks koulí - v zataveném sáčku

  • Skladování a spotřeba: 

Skladujte Carbon Ball v dobře uzavřeném obalu, pro delší dobu ideálně přesypat do papírové tašky. Hlavně musí být v suchu a šeru, bez rázového střídání teplot, např. lednice a vysoké letní teploty - může se kondenzovat voda na stěnách sáčku - především u PVC obalu a výrobek posléze zplesnivět. Nevystavujte ho v sáčku ani vysokým teplotám např. v autě nebo na přímém slunci. Při vysokých teplotách nad cca 25 °C může výrobek měknout. Psovi toto ale nevadí a může kouli zkonzumovat. Pokud je ale výrobek ve vysoké teplotě dlouhodobě, pak se značně urychluje jeho degradace a možnost zkažení.

Spotřebujte: V letním horkém období 

Spotřebujte do 60 dnů od data výroby. Po delší dobu uchovávejte koule nejlépe v lednici, pak vydrží minimálně 3 měsíce. Týdenní skladování, např. na závodech, i v horkem létě výrobku nevadí pokud je v papírovém obalu a ne v PVC. Nevystavujte jej ale přímému slunečnímu záření, může se produkt zapařit, a to při delším působení - hodina a víc. Především pokud je uzavřen v PVC obalech může dojít k úplnému znehodnocení produktu - pes jej nebude chtít přijmout. Dbejte na to, aby výrobek byl vždy ve stínu. V takových případech, kdy se čekají vysoké teploty ( nad 25 °C ) jsou ideální papírové obaly, které "dýchají" a nezvyšují enormě vnitřní teplotu výrobku.

(V zimním období při skladování v nevytápěné místnosti do cca 12 °C, lednici vydrží déle až 3 měsíce).

Doplňkové parametry

Kategorie: Zdravá výživa pro psy Krmiva Hulín
Hmotnost: 0.5 kg
Pes krmivo suché / vlhké: Pamlsky pro psy
Stáří psa: Junior - štěně, Adult - dospělý, Senior - starší
Velikost psa: Střední plemena, Velká plemena, Obří plemena
Složení druh masa a aditiv: Hovězí - Beef, Rybí - Fish, Vepřové - Pork, Aktivní uhlí - Carbonové
Veterinární dieta a podpora psa: Gastrointestinal - trávení
Vitamíny specifikace u psa: Gastro podpora pro psa, Zdravá výživa podpora psa
Pamlsky pro psy: Dárkové balení a Advent, Kuličky - Ball

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Český výrobce Krmiva Hulín (KH) vyrábí a dováží vnadící směsi, nástrahy a partikly pro sportovní a rekreační rybolov. Boilieskrmítkové směsipartikly - vařené, chytací peletyfeedermoučkysuroviny pro výrobugranule pro rybyboosterydipyZig Rig MixyMixy do PVAkoření a oleje pro ryby. barvyobalovací těstaPVA program. Vnadění a lov Sumce, lov AmuraVýrobce granulí pro ryby - pro kapry, pstruhyjesetery, KOI jezírkových ryb.

Výrobce kompletních krmiv granulí pro psy a doplňkových krmiv, výcvikových pamlsků pro psy a pro chovatele domácích zvířat. Dodavatel produktů pro zvířata k doplnění výživových hodnot nutných k růstu a udržení zdraví a vitality psů, koní. Vitamínové krmné doplňky pro psy - pro BARF, pro podporu kloubní výživy, pro vitalitu zdraví psů, pro podporu energie a v nabídce i forma olejů a tuků pro psy a koně, rybolov.

Dovozce krmiva Coppens z Nizozemí a Marine Harvest produktů z ryb, moučky z ryb, krmných surovin z ryb a z moře. 

RYBY = připravený filtr pro rychlý výběr produktů Krmiva Hulín pro ryby ZDE ◄◄◄

PSI = odkaz pro rychlý výběr produktů Krmiva Hulín pro psy ZDE ◄◄◄