Energys Pšeničné otruby granulované 25 kg

Kód: 100547_DEH
Neohodnoceno
Značka: De Heus
390 Kč / ks
Skladem
Můžeme doručit do:
3.10.2022

Krmivo pro koně, kozy, hospodářskou zvěř. Vysoce stravitelné pšeničné lupínky určené k doplnění krmné dávky pro koně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Granulované krmivo pro koně, kozy, hospodářskou zvěř.

Pšeničné otruby, které jsou získávány jako vedlejší produkt při výrobě mouky jsou dnes velmi diskutovanou surovinou jak pro výrobu krmiv, tak pro lidskou výživu, opředenou mnoha mýty. Často jsou laiky chápany pouze jako odpadní produkt mlynářského průmyslu, a tudíž dokáží vzbudit přirozenou nedůvěru nebo dokonce obavy z jejich použití. Toto však není na místě. Abychom dokázali pochopit a ocenit jejich výjimečné vlastnosti, musíme se zaměřit na to, z čeho se otruby skládají a uvědomit si, že obilné zrno je živý organismus, který má zajistit pokračování další rostlinné generace.
Z morfologického hlediska je skladba obilky přibližně stejná u všech druhů obilovin a z větší části se liší především poměrem zastoupení jednotlivých vrstev zrna a tvarem. Obilné zrno obsahuje asi 60 – 70 % polysacharidů, 9 -14 % bílkovin a zhruba 1 – 5 % tuků. Je významné také z hlediska obsahu vitamínů skupiny B a E. Mezi minerální látky, které jsou zastoupené více v obalových vrstvách zrna než v endospermu, patří např. vápník, železo, hořčík, měď, mangan, zinek a fosfor. Jejich množství jsou velice proměnlivá v závislosti na druhu rostliny, klimatických podmínkách a agrotechnice pěstování.
Otruby, které můžeme nazývat jako exosperm hrají velice významnou roli při ochraně zrna před vnějšími mechanickými nebo biologickými vlivy. Z tohoto důvodu nalezneme v otrubách i velké množství bioaktivních látek, které tuto ochranu endospermu pomáhají zajišťovat.  Do otrub přechází také složky aleuronové vrstvy, které jsou bohaté na nelepkovou bílkovinu a složky ostatních obalových vrstev, kterých se ceníme především pro zdroj významné skupiny polysacharidů i dalších látek, které můžeme obecně označit jako vlákninu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Energys horse
Hmotnost: 25 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Mezinárodní společnost vyrábějící i u nás v ČR v Běstovicích s využitím poznatků z celého světa velmi kvalitní krmiva a premixy pro zvěř - krmné směsi pod obchodní značkou ENERGYS, granule a drcené granuláty pro ovce, kozy, jehňata, kůzlata a lamy, pro drůbež - Energys pro křepelky, kuřata, kuřice, nosnice, brojlery, bažanty, kachny, krůty, pštrosy, holuby, krmiva pro králíky, morčata, Energys krmivo pro prasata, selata. Vždy pro každou fázi výkrmu obvykle dělených Mini, Midi, Maxi případně Repro a balených ve 25 kg a 10 kg pytlích. Pro koně firma DeHeus vyrábí a my dodáváme krmiva tří řad Premium (Müsli pro koně Coldmix, Fiber, Herbix, Dynamix, Omega gold), Base (Relax, Hobby, Extra, Pony, Baby), Nature (Cukrovarské řízky, Sladový květ, Vojtěškové úsušky, Cornflakes). Inovovala krmivo Energys Zoo Energys® ZOO C oborová zvěř 8 mm granule 25 kg - krmivo, krmná směs pro srnčí zvěř, lesní kopytníky, zoo chovy.