AQUAMIN F Organický Vápník z mořských řas sypký pro psy 1 kg

Kód: AQUAF-2_KH
649 Kč / ks 649 Kč / 1 kg
Skladem do 3 dní.
Můžeme doručit do:
12.12.2025
Vápník z mořských řas je přírodní zdroj vápníku izolovaného ze zvápenatělých částí červené mořské řasy Lithotamnion sp. vyskytující se u pobřeží Islandu. Organický, přírodní vápník je vysoce využitelný v každém organismu a nezatěžuje trávení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Aquamin F – Organický vápník z mořských řas pro psy (sypký, 1 kg)

🐶 Přírodní zdroj vápníku pro silné kosti, klouby a zdravé zuby!

Aquamin F je vysoce vstřebatelný organický vápník získaný z mořských řas. Tento přírodní minerál přispívá k pevnosti kostí, zdravým kloubům, silným zubům a správné svalové funkci. Je vhodný pro psy všech plemen a věkových kategorií, zejména pro štěňata v růstu, březí a kojící feny, seniory a psy v zátěži.

Proč zvolit Aquamin F pro svého psa?

🔸 Vysoce vstřebatelný organický vápník – přirozený zdroj minerálů
🔸 Podporuje zdravé kosti, klouby a zuby – ideální pro rostoucí štěňata a seniory
🔸 Pomáhá předcházet odvápnění kostí (osteoporóze)
🔸 Podporuje správnou funkci svalů a nervové soustavy
🔸 Přírodní složení – získáno z mořských řas
🔸 Vhodné pro psy všech věkových kategorií
🔸 Snadné podávání – jemný sypký prášek pro přimíchání do krmiva
🔸 Balení 1 kg – ideální pro dlouhodobé užívání

Dávkování pro psy

Štěňata a mladí psi v růstu: 1–2 g denně
Dospělí psi (do 25 kg): 2 g denně
Velcí psi (nad 25 kg): 3–4 g denně
Březí a kojící feny: 3–5 g denně

💡 Tip: Pravidelné podávání Aquaminu F pomáhá udržet pevné kosti a zdravé zuby po celý život psa. Doporučujeme kombinovat s vitaminem D pro maximální využití vápníku v těle.

Díky přírodnímu složení a vysoké biologické dostupnosti je Aquamin F ideálním doplňkem pro podporu zdravého pohybového aparátu a celkové vitality psa.

📦 Datum spotřeby si vždy zkontrolujte na obalu produktu.

🐾 Podpořte zdraví svého psa přírodním vápníkem z mořských řas!

AQUAMIN F - Organický Vápník z mořských řas - Sypký - pro psy

! Vysoce stravitelný organický vápník v sypké formě  

  • Složení:  Vápník ( Ca ) z mořské řasy Lithothamnion sp.
  • Obsah účinné látky:   Ca - 32 %, Mg - 2,2 %.
  • Obsah čistého vápníku v 1 g :  320 mg.
  • Reálné využití v organismu z 1 g:    256 mg
  • Charakteristika: Vápník je zcela nepostradatelým prvkem pro správný kosterní vývoj a celkovou funkci metabolismu štěněte i dospělého psa. Stejně nepostradatelný je také pro březí feny při vývoji plodu a poté i během laktace. Dospělí pes v kondici by měl mít obsažen vápník v krmné dávce min. 1 - 1,5 %, při ideálním poměru s fosforem, Ca : P = 2 : 1. Toto množství se ale musí brát v úvahu jako množství vstřebatelné do organismu, takže reálně musí jít o poměrně vyšší dávky vápníku v krmivu a to dle jeho formy. Organická forma přírodního vápníku, kterou nabízíme, má vstřebatelnost okolo 80 %. Krmný anorganický vápenec má využití jen 30 - 40 % dle jemnosti mletí.  

U fen je nutné přidávat doplňky stravy s obsahem vápníku v době březosti a následně i laktace. Hypokalcemická krize neboli kriticky snížené množství vápníku hrozí hlavně u březích a kojících fen, které vydávají mnoho vápníku na kostry svých plodů a potom na mléko pro výživu štěňat. Potřeba vápníku je tak vysoká, že klasické krmivo ( hlavně u barfování bez přidávání doplňků stravy ) nepokrývá vysokou potřebu vápníku. Kritický nedostatek vápníku se projevuje nejčastěji u fen malých plemen - Jorkšír, Pudl, Bišonek, jezevčík, atd. U těchto plemen se projeví akutní nedostatek vápníku velmi rychle a jde pak už jen o minuty max. hodiny, kdy jde psíkovi o život a mohl by bez okamžité pomoci zemřít. Proto je nutné podávat vápník v dostatečném množství pravidelně a preventivně. Přesto toto u mnohých fen malých plemen nepomůže a Hypokalcemie se stejně projeví. Pak je třeba urychleně vše řešit u veterináře nitrožilní aplikací vápníku. Fena před porodem potřebuje 2x více vápníku a po porodu při kojení, hlavně většího počtu štěňat, až 5x více.

Vápník u štěňat je velmi důležitý během jejich růstu a vývoje kostry, zubů a šlach. Dlouhodobý nedostatek vápníku u štěněte může vést ke špatnému růstu a způsobit pohybové problémy. Např. křivice -  problém pohybové soustavy způsobený nedostatkem vápníku a vitaminu D, se podle všeho projevuje hlavně u větších plemen. Tam však mohou být skutečnou příčinou deformace jiné problémy, v dnešní době např. překrmování proteiny.

Vápník pro dospělé psy tvoří ideálně 1,5 -2,5 % obsahu krmiva, což je kvalitní suché krmivo ( granule ) schopno pokrýt bez problému. Velmi důležité však je, v jaké formě se vápník v daném krmivu vyskytuje, protože od toho se odvíjí jeho vstřebatelnost. Doplňování vápníku např. tvarohem je pro psa nesmysl, jelikož je pro něj špatně stravitelný a obsahuje hodně fosforu, který se vylučuje z těla pouze ve vazbě s vápníkem, takže pak tělu vápník ubírá. Ideálním zdrojem vápníku jsou jeho organické formy - např. vaječné skořápky, produkty moře nebo citráty - vazby na organické kyseliny.

Aquamin F organický vápník - má našedlou barvu, pudrovitou neprašnou konzistenci a "mastný" vzhled.

  • Dávkování pro psy dle jejich hmotnosti: 

  do 10 kg:  2 - 3 g / den

10 - 30 kg:  4 - 6 g / den

nad 30 kg:  7  - 9 g / den

Rozdělte dávku na části do každého krmení. Nutný stálý přístup k vodě. 

Od 30. dne březosti by měla být dávka dvojnásobná.

Pro kojící feny:

  • při 4 štěňatech = dávka dvojnásobná,
  • při 4 – 6 štěňatech = dávka trojnásobná,
  • při víc než 6 štěňatech = dávka čtyřnásobná.

Vápník je vhodné podávat rozděleně, v několika (min. ve 2, lépe ve 3 – 4) dílčích dávkách, nejlépe spolu s krmivem, ideálně s dostatkem lososového oleje kvůli přítomnosti vitamínu D, který podporuje vstřebatelnost Ca. Nepřekračujte dlouhodobě doporučené dávkování - předávkování má za následek opačnou reakci = úbytek vápníku v těle. Nezapomínejte při propočtech vycházet z 80 % využitelnosti této formy vápníku.

  • Skladování a spotřeba:  Skladujte v dobře uzavřeném, neprodyšném PVC obalu, v suchu při teplotě do cca 25 °C, bez slunečního záření a hlavně rázového střídání teplot - může se kondenzovat voda na stěnách PVC obalu a následně by se mohl obsah znehodnotit. Spotřebujte do 12 měsíců od data výroby

Doplňkové parametry

Kategorie: Rybí moučky suroviny pro ryby
Hmotnost: 1 kg
Ryby vnadění nebo výkrm: Vnadění rybolov
Rybolov Vnadění ryb - vnadící směsi: Moučky
Ryby Vnadění Aroma příchutě složení: Sladkovodní řasy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat hodnocení. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola

 🐟🐕 Krmiva Hulín – Česká kvalita pro rybáře, psy i koně

💬 Osvědčený český výrobce pro rybolov i výživu zvířat

Krmiva Hulín (KH) je český výrobce, který sází na poctivé suroviny, precizní výrobu a osvědčené receptury. Vyrábí nejen vnadící směsi, boilies a pelety pro rybolov, ale i krmné doplňky a pamlsky pro psy a koně. Produkty jsou navrženy tak, aby skutečně fungovaly – ať už chytáte kapry, krmíte psa v BARFu nebo doplňujete energii pro koně.

🎣 Krmiva Hulín pro rybáře

V sortimentu pro rybáře najdete široký výběr nástrah, směsí a doplňků – od boilies přes boostery až po suroviny pro vlastní výrobu.

Boilies – potápivé, plovoucí, rozpustné, v dipu, wafters korkové, krmné, na sumce, na amury, high resistance, duplex, bioactive, hybridní.
Pelety a chytací pelety pro kapry, sumce, halibuty, dipované, boilies typchytací s dírkou, vnadící bez díry, pelety mini. směsi příchutí, SPOD
Partikly vařenénaturál kukuřice, tygří ořech, mixy - scopex, amur
Krmítkové směsi a method mixy
Dipy, boostery, aromata, tekuté potravy, sirupyCSL Liquid, tekuté atraktory – pro vyšší účinnost nástrah
Obalovací těsta, pasty a těsta do PVA
Moučky - rostlinné, živočišné, rybí, suroviny a koření pro výrobu nástrah
Granule pro rybykapr, pstruh, jeseter, KOI
✅ Potřeby pro rybolovPVA program, rybářské háčky, vlasce a šňůry, bižuterie..

🎯 Produkty jsou vhodné pro lov kaprů, amurů, sumců, halibutů, pro feeder, Zig Rig, i pro vlastní domácí výrobu boilies.

👉 Kompletní nabídku pro rybolov najdete zde

🐕 Krmiva Hulín pro psy

Značka nabízí také pestrou řadu doplňkových krmiv pro psy – od výcvikových pamlsků až po oleje a vitamínové směsi.

Vitamíny pro psypro klouby, zdravou výživu a vitalitu, pro energii, BARF
Oleje a tuky – pro energii a zdravou srst
Pamlsky a výcvikové odměny

Kompletní granule pro psy 

🐎 Krmiva Hulín pro koně

Produkty pro koně se zaměřují na vitalitu, klouby, regeneraci a energii, včetně přírodních olejů a krmných surovin

Doplňky výživy a oleje pro koně

🌊 Dovážené krmné suroviny

Krmiva Hulín zároveň dováží produkty prémiových značek:

🔸 Coppens (Nizozemí) – krmiva pro ryby - kvalitní produkty pro výkrm a vnadění ryb, granulované krmné směsi. Výrobce Coppens produkuje výživné granule pro pstruhy, granule pro esetery, granule pro koi kapry, krmné směsi pro ryby a mikro granulát pro plůdek ryb.

🔸 Marine Harvest – produkty z ryb, moučky z ryb, suroviny z ryb a z moře. Řasy mořská řasa Kelpa, sladkovodní řasa Spirulina krmná pro psy a koně.

🛒 Produkty jsou částečně k dispozici i v kamenné prodejně REMA CB v Českých Budějovicích, po objednávce zde na eshopu připravíme do 3-5ti pracovních dní. Záleží na možnostech výrobce a rychlosti přepravních společností.

📞 Ozvěte se nám do Českých Budějovic – rádi poradíme  

Výrobní společnost : Ing. Roman Küršner
Adresa : Karolíny Světlé 3348/2 767 01 Kroměříž Česká republika
E-mail : krmiva.hulin@seznam.cz